اخبار


آغاز ثبت نام کارشناسی ناپیوسته از فردا / اعلام ظرفیت پذیرشمشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام برای پذیرش در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۴ خبر داد و گفت: ثبت نام در این آزمون در روزهای سوم تا دهم خردادماه انجام می گیرد.
دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۴ منحصراً از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از یکشنبه سوم خرداد آغاز شده و یکشنبه ۱۰ خرداد پایان می پذیرد. دفترچه راهنمای ثبت نام از ساعت ۱۸ امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.
وی افزود: متقاضیان ثبت نام در این مهلت پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کند.
توکلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در یک مرحله است داوطلبان لازم است همزمان با ثبت نام به ترتیب تقدم رشته های مورد علاقه خود را نیز ثبت کنند. پرداخت هزینه ثبت نام به صورتی اینترنتی است که افراد باید به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است هزینه ثبت نام را پرداخت کنند.
وی افزود: هزینه ثبت نام ۲۰۰ هزار ريال است که در صورتی که داوطلبی علاقمند به شرکت در رشته های تحصیلی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند باید علاوه بر مبلغ ثبت نام مبلغ ۴۰ هزار ريال دیگر نیز پرداخت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون ) و پذیرش در تعدادی از رشته ها از طریق آزمون صورت خواهد گرفت که فهرست این رشته ها در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته درج شده است.
وی افزود: تمامی داوطلبان متقاضی پذیرش در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته اعم از با آزمون و بدون آزمون باید در این دوره ثبت نام کنند. آزمون برای پذیرش در رشته های تحصیلی با آزمون بعد از ظهر روز جمعه ۱۶ مردادماه در حوزه های امتحانی برگزار می شود.
توکلی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجو در ۳ هزار و ۶۰۳ کد رشت محل ۲۱۰ هزار و ۸۲۳ نفر است.