اخبار


ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدانرئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: با هماهنگی های انجام شده این واحد دانشگاهی از سال آینده در دو رشته مدیریت شهری و برنامه ریزی منطقه ای دانشجو می پذیرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، "امید دژدار" با بیان اظهار کرد: در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد همدان درحال حاضر در حدود 3300 دانشجو در رشته های معماری، شهرسازی، گرافیک، نقاشی و مرمت مشغول به تحصیل هستند.
وی بیان کرد: رشته معماری به عنوان پرجمعیت ترین رشته دانشکده درحدود 2000 دانشجو در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده و مشغول به فراگیری علوم هستند و در سالجاری با تلاش مسئولان رشته های معماری داخلی در مقطع ارشد و دکتری معماری به لیست رشته این دانشکده اضافه شده است.
دژدار گفت: در رشته شهرسازی این دانشکده جمعیتی در حدود 1000 نفر در مقاطع مهندسی شهرسازی(کارشناسی) و برنامه ریزی شهری و طراحی شهری (کارشناسی ارشد) دانشجو مشغول به تحصیل هستند و با پیگیری های انجام شده در رشته مدیریت شهری و برنامه ریزی منطقه ای از سال آینده دانشجو می پذیرد.
وی با اشاره به فعالیتهای پژوهشی دانشکده هنر و معماری همدان در یک سال بیان کرد: چاپ 10 مقاله علمی پژوهشی و 35 مقاله ملی و بین المللی ISI، دو کتاب در دست چاپ و 10 سخنرانی ما حصل تلاش اساتید و دانشجویان این دانشکده است.
دژدار تصریح کرد: در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی همدان، 40 عضو هیات علمی فعالیت دارند که از این میان 13 نفر دارای مرتبه استادیاری هستند.