اخبار


تمدید مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون علم و صنعت تا ۱۵ اردیبهشتثبت نام دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد متقاضی شرکت در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت ايران تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه علم و صنعت ايران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون سال ۹۵-۹۴ را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقيقات و فناوری (حمايت از استعدادهای درخشان) در رشته‏های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی صنايع، مهندسی مکانيک، مهندسی مواد، مهندسی شيمی، مهندسی کامپيوتر، مهندسی راه آهن، مهندسی معماری و شهرسازی، مهندسی پيشرفت ،رياضی، فيزيک و شيمی شده مورد بررسی قرار مي ‏دهد.
متقاضيان شرکت در دوره بدون آزمون مقطع دکتری می بايست دارای شرايط عمومی، داشتن حداقل معدل ۵۰/۱۵ در مقطع کارشناسی، داشتن حداقل معدل ۱۷ (بدون احتساب نمره پايان‏نامه) در مقطع کارشناسی ارشد، کسب حداقل ۷۰ امتياز از فعاليت‏های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه باشند که مطابق آئين‏نامه الزامی است .
براساس این گزارش، کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MCHE يا معادل آن در ساير آزمون‏ها قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آئين‏ نامه دوره دکتری مصوب وزارت علوم، تحقيقات و فناوری) از دیگر شرایط شرکت در دوره بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه علم و صنعت است .
دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت تحصيل مي‏توانند از تسهيلات پذيرش بدون آزمون برخوردار شوند (دانش آموختگان فروردين ماه سال ۱۳۹۲ به بعد)باشند.
مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام، شامل گواهی فارغ التحصيلی کارشناسی به همراه معدل دوره و يا تکميل فرم شماره ۱، گواهی فارغ التحصيلی کارشناسی ارشد به همراه ريز نمرات و يا تکميل فرم شماره ۲، ساير مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت نام متقاضيان در سامانه گلستان، می شود.
متقاضيان مي‏بايست حداکثر تا تاريخ ۳۱ شهریور ۹۴فارغ التحصيل شوند.
متقاضيان صرفا مي‏توانند در يکی از رشته‏های همنام يا متناسب با رشته تحصيلی خود داوطلب شوند. دانش آموختگان دانشگاه‏های پيام نور، آزاد اسلامی، غيردولتی، غيرانتفاعی، جامع علمي‏کاربردی و پرديس‏های بين‏ الملل(خودگردان) دوره‏های مجازی و نيمه حضوری مطابق آئين‏نامه مجاز به ورود به دوره دکتری اين دانشگاه نیستند. مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱ ريال بابت هزينه ثبت‏نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونيکی در مسير ثبت‏نام پرداخت می کنند. هزينه ثبت‏نام به هيچ عنوان قابل استرداد نیست.
لازم به ذکر است ، پذيرش نهايی دانشجويان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقيقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تاييد سازمان سنجش آموزش کشور انجام مي‏پذيرد.
بديهی است تشکيل پرونده از سوی داوطلب به معنی پذيرش قطعی وی برای انجام مصاحبه نیست و نتايج پس از ارزيابی و امتيازدهی به فعاليت‏ها و سوابق داوطلبين تعيين و اعلام خواهد شد.
گفتنی است، متقاضيان ‏بايد ثبت‏ نام اوليه خود را تا ۱۵ ارديبهشت ماه ۱۳۹۴ ، به صورت غيرحضوری از طريق آدرس https://golestan.iust.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm انجام دهند و در صورت بروز هر گونه مشکل در انجام مراحل ثبت‌نام، با پست الکترونيک به نشانی golestan@iust.ac.ir تماس حاصل کنند.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر از آيين نامه پذيرش، عناوين رشته ها و گرايش ها می توانند به نشانی اينترنتی دفتر استعداد های درخشان دانشگاه علم و صنعت ايران به آدرس : GTO.IUST.AC.IR مراجعه کنند.