اخبار


فردا،آخرین مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسیمشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام در شرکت آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 94،به منظور پذیرش دانشجو در 71 کدرشته امتحانی که از یکشنبه،3خردادماه آغاز شده، فردا (یکشنبه10 خرداد) پایان می‌پذیرد.
حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با بیان این مطلب افزود: از 71 کدرشته امتحانی،پذیرش در 25 کدرشته از طریق آزمون و پذیرش در 46 کدرشته امتحانی دیگر منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون)،صورت می‌گیرد که فهرست اینگونه کدرشته‌ها در اطلاعیه منتشره سازمان و دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته مشخص شده است.
وی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود، درمورد ظرفیت پذیرش و آمار ثبت‌نام کنندگان گفت:ظرفیت پذیرش در 3603 کدرشته محل 210 هزار و 823 نفر است و تا ساعت هشت صبح امروز،شنبه نهم خردادماه،46 هزار و 243 داوطلب نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان در مورد زمان آزمون نیز توضیح داد:برای رشته‌های تحصیلی که پذیرش آن‌ها از طریق آزمون صورت می‌گیرد،آزمون عصر روز جمعه،16 مردادماه برگزار می‌شود.