اخبار


فردا، 2 آذر آخرین مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسریمشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 18 هزار داوطلب برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال‌جاری فردا دوم آذرماه به پایان می‌رسد.
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: مهلت ثبت نام و انتخاب کدرشته‌ محل‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته‌های تحصیلی دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزمون سراسری سال ۹۵ که از روز چهارشنبه ۲۶ آبان‌ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت ساعت ۲۴ فرداسه‌شنبه دوم آذرماه به پایان می رسد.
توکلی در ادامه گفت: تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (باتوجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه مذکور دفترچه راهنمای شماره یک، دو و سایر اطلاعیه‌های منتشره در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند نسبت به انتخاب ۵۰ کد رشته محل اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین گفت: داوطلبانی که پیش از این نسبت به انتخاب رشته در مرحله تکمیل کنکور سراسری ۹۵ اقدام کرده بودند نیز می توانند با توجه به کدرشته‌های جدید که روز چهارشنبه منتشر شد و همچنین اطلاعیه‌های قبلی، در صورت نیاز نسبت به ویرایش فرم ثبت‌نام اقدام کنند.
به گفته دکتر توکلی،‌ تا ساعت هشت صبح امروز دوشنبه اول ماه آذر تعداد 18 هزار و 898 نفر برای مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ثبت نام کردند.
وی اظهار داشت: برای رشته‌های تحصیلی که پذیرش آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی است، متقاضیان اعم از اینکه در آزمون سراسری سال ۹۵ ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر بودند و یا افرادی که در این آزمون ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند شرکت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: افرادی که در آزمون سراسری سال ۹۵ ثبت نام نکرده‌اند. اما متقاضی ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دوره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۵ هستند می توانند با پرداخت ۱۸ هزار تومان فرم تقاضانامه ثبت‌نام را تکمیل کنند.
منبع: ایسنا