اخبار


مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی تمدید شدمشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۴ تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۳ خردادماه تمدید شد.
دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: به منظور فراهم آوردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۴ که تاکنون ثبت نام نکرده اند این مهلت تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۳ خردادماه تمدید می شود.
وی افزود: کلیه داوطلبان ضرورت دارد در مهلت تمدید شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و با مطالعه دقیق دفترچه و همچنین اطلاعیه های منتشره به ویژه اطلاعیه کدرشته محل های جدید و اصلاحات دفترچه راهنما که از امروز بعد از ظهر و در نشریه پیک سنجش فردا ۱۱ خرداد متشر می شود، نسبت به درج کدرشته های انتخابی و ثبت نام در آزمون اقدام کنند.
توکلی خاطرنشان کرد: افرادی که پیش از این ثبت نام کرده اند نیز در مهلت اعلام شده می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ویرایش فرم خود انتخاب رشته خود اقدام کنند.
وی یادآور شد: بر اساس ضوابط در ۲۵ رشته از ۷۱ کد رشته پذیرش با آزمون و در ۴۶ رشته پذیرش منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی یا بدون آزمون صورت می گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: آزمون ۲۵ کد رشته امتحانی که پذیرش در آنها با آزمون انجام می گیرد در روز ۱۶ مردادماه برگزار می شود.
توکلی گفت: ظرفیت پذیرش در کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۲۱۰ هزار و ۸۲۳ نفر است و تاکنون ۷۵ هزار و ۳۷۹ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.