اخبار


پذیرش دانشجو در چند رشته کارشناسی ارشد پردیس شهید بهشتی فرهنگیانرئیس پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به برنامه‌های پیش روی این دانشگاه اظهار کرد: به دنبال اضافه کردن چند رشته در مقطع کارشناسی ارشد هستیم.
سیدحسین مجتبوی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه «رایزنی‌های لازم برای اضافه شدن این مقطع به دانشگاه صورت گرفته است» گفت: دانشگاه فرهنگیان در این رابطه امکانات و ظرفیت‌های ما را بازرسی کرده و قرار است که نتیجه آن به ما اعلام شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر مقطع کارشناسی ارشد تنها در مرکز تهران ارائه می‌شود که قرار است در آینده این اختیار به دانشگاه‌های استان نیز واگذار شود.
مجتبوی در خصوص میزان پذیرش دانشجو برای سال آینده عنوان کرد: هنوز ظرفیت رسمی دانشگاه برای پذیرش دانشجو در کل کشور اعلام نشده و واگذاری ظرفیت به هر دانشگاه براساس پتانسیل و زیرساخت‌های آن خواهد بود.
رئیس پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص مشکلات پردیس شهید هاشمی‌نژاد در رابطه با نداشتن فضای کافی برای پذیرش دانشجو، خاطرنشان کرد: محیط ما پسرانه است و ما نمی‌توانیم خوابگاه به دانشجویان دختر واگذار کنیم.
وی ادامه داد: با این حال تلاش ما این بود که مشکلات پردیس شهید هاشمی‌نژاد حل شود و با وساطتی که در سازمان آموزش و پرورش استان انجام دادیم، بخشی از امکانات مرکز آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش در مجتمع کامیاب به این پردیس واگذار شد.
مجتبوی در پاسخ به این سوال که «آیا برنامه‌ای برای توسعه کمی دانشگاه وجود دارد» گفت: متاسفانه در این رابطه بودجه‌ای وجود ندارد و ما ناچار به استفاده از منابع غیردولتی هستیم؛ در این زمینه اگر بتوانیم از خیرین بهره‌مند شویم شاید بخشی از مشکلات ما حل شود.