مصاحبه با آقای حسن بند بنی رتبه 5 ارشد رشته MBA

8 نفر از 10 نفر اول آزمون کارشناسی ارشد MBA سال 95 :


رتبه 1 (علیرضا آقایی شهربابکی)، رتبه 2 (یوسف جعفرنیا)، رتبه 3 (ارشیا فرزام فر)، رتبه 4 (پویا فولاد)، رتبه 5 (حسن بندبنی)، رتبه 6 (سینا مؤمنی)، رتبه 8 (بانی امین نژاد) و رتبه 10 (مجتبی محمدی)

6 نفر از 10 نفر اول آزمون کارشناسی ارشد MBA سال 94 :


رتبه 1 (نازنین یوسفی)، رتبه 2 (نیلوفر زنگی آبادی)، رتبه 3 (امیر شیدایی)، رتبه 6 (علیرضا رضوی)، رتبه 9 (علیرضا اکبری احمدآبادی) و رتبه 10 (سید هادی علوی ارجاسی)
نشان می دهد مدرسان شریف با فاصلۀ بسیار قدرت بلامنازع در رشته MBA می باشد و همۀ داوطلبان خوب و قوی، این مؤسسه را انتخاب می نمایند.

رتبه برتر ارشد mba 95

1. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي نماييد.


حسن بندبنی متولد 1371.

2. نام رشته تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد و همچنين رتبه قبولي خود را ذكر نماييد.


رتبه 5 را در رشته MBA کسب کردم.

3. فارغ‌التحصيل از کدام واحد دانشگاهی و در چه سالي هستيد؟


از دانشگاه صنعتی شریف در سال 95 در رشته برق و ماینور علوم کامپیوتر فارغ‌التحصيل شدم.

4. آيا براي اولين بار است در كنكور ارشد شركت كرده‌ايد؟


بله، بار اول بود که شرکت می‌کردم.

5. تعداد ساعات مطالعه شما به طور ميانگين چقدر بوده است؟


به طور جدی از فروردین ماه شروع کردم، البته قبل از آن کمی GMAT و ریاضی را نیز مطالعه کرده بودم اما با شروع تعطیلات نوروزی کاملاً برروی دروس متمرکز شدم و در ایام تعطیلات روزانه در حدود 4 ساعت مطالعه می‌کردم و بعد از تعطیلات نوروز، میانگین روزی 10 ساعت مطالعه داشتم..

6. نحوه آشنايي شما با مؤسسه مدرسان شريف چگونه بوده است؟


از طریق دوستانم با مدرسان شریف آشنا شدم.

7. آيا از كتب موسسه استفاده كرده‌ايد. ميزان كيفيت و تاثيرگذاري آن‌ها چگونه بوده است؟(GMAT و زبان تخصصی)


بله؛ برای شروع من از کتاب GMAT استفاده کردم. این کتاب درک خوبی از مطالب به داوطلب می‌دهد چون مبحث به مبحث مطالب را تشریح کرده و نوع نگارش این کتاب به صورتی است که مطالعه‌ی آن به هیچ وجه باعث خستگی نمی‌شود. کتاب بانک تست GMAT هم در ادامه برای افزایش تسلط بسیار موثر بود به ویژه اینکه در دو ماه آخر و دوران جمع‌بندی از آن استفاده کردم. در کل می‌توانم بگویم این دو کتاب تسلط من را در این درس به حد مطلوب رساند تا آن‌جا که در جلسه آزمون، هیچ سوالی برایم پیچیده نبود.

8. آیا از آزمون‌های آزمایشی موسسه استفاده نموده‌اید؟ میزان تطابق آن‌ها با سوالات کنکور چگونه بوده است؟


بله؛ من با شرکت در هر مرحله از آزمون‌های آزمایشی، نقاط ضعفم را پیدا می‌کردم و سعی در رفع آن داشتم. آزمون‌های مدرسان شریف با جامعه آماری بالایی که داشت، یک تخمین صحیح از رتبه و عملکرد من نسب به سایر داوطلبین می‌داد که این مساله باعث ایجاد انگیره و رقابت بیشتر می‌شد. در مورد کیفیت سوالات نیز باید بگویم در درس GMAT و زبان تخصصی سوالات بسیار استاندارد بودند و از نظر استاندارد با سوالات آزمون اصلی تطابق کامل داشت. امسال سوالات ریاضی در آزمون اصلی ساده طرح شده بود در حالی که سوالات ریاضی آزمون‌‌های مدرسان شریف سطحی بسیار بالاتر داشت و شاید همین مسأله باعث شده بود که سوالات آزمون اصلی خیلی خیلی ساده به نظر برسد.

9. آیا از آزمون‌های آزمایشی موسسات دیگر هم استفاده نموده‌اید؟


خیر

10. كدام ويژگي، موسسه مدرسان شريف را از ديگر موسسات متمايز مي‌كند؟


جامعه آماری بالا و بازدهی مثبتی که از مدرسان شریف وجود دارد بزرگترین وجه تمایز این موسسه با سایر موسسات است.

11. علت انتخاب اين موسسه از بين ديگر موسسات چيست؟


اکثر دوستان و هم کلاسی‌هایم مدرسان شریف را انتخاب کرده بودند و من نیز به توصیه آن‌ها، از کتاب‌ها و آزمون‌های این موسسه استفاده کردم.

12. عوامل مؤثر در موفقيت شما چه مواردی بوده است؟


عدم ناامیدی، روش مطالعه بسیار خوب، پیش رفتن با یک برنامه‌ریزی دقیق، همراهی دوستان خوب و شرکت در آزمون‌های آزمایشی مدرسان شریف.