رشته مجموعه مدیریت اجرایی كه از رشته‌های شناور در آزمون كارشناسی ارشد می‌باشد شامل گرایش‌های MBA (مدیریت کسب و کار) و مدیریت اجرایی و مدیریت امور شهری می‌باشد كه گرایش MBA (ام بی ای) پرطرفدارتر از گرایش‌های دیگر است. این رشته با هدف تربیت مدیران كارآمد و استراتژیست طراحی شده و تقریباً كاربردی‌تر از رشته مدیریت می‌باشد.
مجموعه مدیریت اجرایی با هدف پرورش مدیرانی کارآمد و توانمند که قابلیت ارتقای مستمر بهره وری سازمانی را داشته باشند طرح ریزی شده است. این مجموعه دارای 3 گرایش «مدیریت اجرایی» , «MBA» و «مدیریت شهری» است. تفاوت این گرایش ها در رویکرد هر کدام از آنها در ارتقای سازمان است.
صرف نظر از گرایش «مدیریت شهری» که نیازمند 5 سال سابقه کار مدیریتی می باشد و هدف از ایجاد آن فراهم آوردن سطح آموزش بالاتر برای مدیران کنونی است, تفاوت دو گرایش مدیریت اجرایی و MBA در رویکرد کمی کیفی آنها به موضوعات کلان مدیریتی در سازمان هاست.
دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار که به اختصار از آن تحت عنوان MBA نامبرده می‌شود، به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمان‌های اقتصادی – اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. هدف اصلی این دوره پذیرش فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی در رشته‌های مختلف به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است که قادر باشند در زمینه‌های زیر انجام وظیفه نمایند:
1. اداره راهبردی و موثر و کارآمد سازمان با یکی از زیر مجموعه‌های آن
2. ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان
3. طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب عملی در مدیریت
4. کارآفرینی با ایجاد فعالیت‌های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمان‌های جدید
5. ارائه خدمات مشاوره‌ای و مطالعاتی در زمینه‌های مزبور به مدیران سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی
هدف دیگر این دوره آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره دکترای مدیریت جهت تامین کادر آموزشی این رشته در آینده می‌باشد. افرادیکه در این دوره پذیرفته می‌شوند، حداقل دوره کارشناسی را در یکی از رشته‌های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره کارشناسی آشنائی پیدا کرده اند. این افراد پس از فراگرفتن دانش مدیریت و کسب تجارب مدیریتی، نیروهای ارزنده‌ای خواهند شد که می‌توانند با ترکیب دانش تخصصی و مدیریتی خود و کار در زمینه‌های بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند. MBA مدیریت Business است و Business یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می‌شود و به صورت مکرر اتفاق می‌افتد. برای رشته MBA (ام بی ای) حدود ۳۰ گرایش مختلف در کشور های مختلف تعریف شده است.

اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:


- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سوالات کدام موسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین موسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟سوالات آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی از 7 عنوان درسی مطرح می گردند:


ضرایب گرایش ها و مواد امتحانی (دروس) مجموعه مدیریت اجرایی براساس دفترچه آزمون سال 95 و شماره عناوین دروس بالا به شرح زیر می باشد:


جدول ضرایب گرایش ها و عناوین امتحانی (دروس) رشته مدیریت اجرایی
گرایش ضرایب دروس امتحانی به ترتیب شماره عنوان مواد امتحانی (دروس) بالا
1 2 3 4 5 6 7
مدیریت اجرایی 1 0 2 2 2 1 0
مدیریت کسب و کار (MBA) 0 1 2 0 0 0 2
مدیریت امور شهری 2 0 2 2 2 1 0

درس زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)(اجرایی-شهری)

براي گرايش‌هاي مديريت اجرايي و مديريت امور شهري 30 سؤال مطرح مي‌شود، كه ضريب آن براي گرايش مديريت اجرايي (1) و براي گرايش مديريت امور شهري (2) مي‌باشد. سطح سؤالات زبان اين دو گرايش كمي بالاتر از سطح زبان تخصصي رشته مديريت مي‌باشد، مطالعه كتاب زبان تخصصي ويژه رشته مديريت و مديريت اجرايي موسسه مدرسان شريف را كه ضمن آموزش و ترجمه لغات و اصطلاحات مهم كاربردي در اين آزمون‌ها، بررسي و ترجمه تمام تست‌هاي 15 سال اخيردو رشته مديريت و مديريت اجرايي را نيز در خود گنجانده به عنوان يك منبع جامع و مناسب به داوطلبان اين دو گرايش پيشنهاد مي‌كنيم.

زبان تخصصی (انگلیسی)

تا سال 1386 براي دانشجويان گرایش MBA، سؤال زبان عمومي و تخصصي مطرح مي‌شد كه از اين سال به بعد تعداد اين سؤالات به 100 سؤال افزايش پيدا كرد. سطح اين سؤالات را داوطـلبان و اساتيد، در حد آزمـون تافل مي‌دانند و به نوعي اين استنباط صحيح است. ضريب اين درس براي گرايش MBA يك مي‌باشد و به لحاظ اهميت درس پس از دو درس رياضيات و GMAT قرار مي‌گيرد. نكته‌اي كه بايد داوطلبان هنگام پاسخگويي به سؤالات زبان تخصصي در نظر بگيرند، سرعت در خواندن متون و دقت در گزينه‌ها و همچنين آشنايي با روش‌هاي مرور و گزيده‌خواني مي‌باشد. به عنـوان مثال، در قسمت درك مطلب، برخي دانشجويان فكر مي‌كنند حتماً لازم است تمام متن را كلمه به كلـمه بخوانند و يا حتماً بايد معني تمام كلـمات را بدانند، در صورتي كه در اكثر آن‌ها با مرور سطحي متن و توجه به سؤالات مطرح شده در پايـان درك مطلب مي‌توان گزينه صحيح را پيدا كرد. براي مطالعه اين درس كتاب‌هاي 504 واژه كاملاً ضروري و برخي كتاب‌هاي آمادگي آزمون تافل مفيد می‌باشد. موسسه مدرسان شريف براي آمادگي داوطلبان در اين درس با توجه به سؤالات سال‌هاي قبل و سؤالات آزمون‌هايي نظير TOEFL و IELTS كتاب كاملي را روانه بازار كرده است كه به دانشجويان براي كسب درصد مطلوب در اين درس كمك شایانی می‌كند. اين كتاب با آوردن لغات و واژه‌هاي كليدي به همراه ترجمه‌هاي آن‌ها كه در آزمون‌ها بيشتر مورد استفاده قرار مي‌گيرند، جمله‌سازي با اين لغات با ترجمه فارسي آن‌ها، ارائه تست‌هاي منتخب آزمون TOEFL به همراه پاسخ آن‌ها، بررسي و تحليل تمامي سـؤالات زبان تخصصي رشته MBA از ابتدا تا سال 94 و ارائه تست‌هاي تكميلي جهت تمرين بيشتر داوطلبان از جمله مشخصات اين كتاب مي‌باشد.

استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت(GMAT)

اين كلمه مخفف عبارت (Graduate Management Admission Test) مي‌باشد و سؤالات اين درس بيشتر سنجش مهارت‌هاي هوشي و دقت داوطلبان مي‌باشد. در دفترچه سؤالات آزمون كارشناسي ارشد اين درس تحت عنوان «استعداد و آمادگي تحصيلي ويژه رشته مديريت» نام‌گذاري شده است. اين درس شامل موارد زير مي‌باشد: 1- حل مسأله (10 سؤال)، 2ـ استدلال منطقي (10 سـؤال)، 3ـ كـفايـت‌داده‌هـا (10 سـؤال)، 4ـ درك مـطلـب (5 سـؤال)، 5 ـ تصحيح جملات (5 سؤال). منابع اين درس بسيار پراكنده و كـم مي‌باشد و بيشتر كتاب‌هـاي ترجـمه نشده لاتين مي‌تواند مورد مطالعه قرار گيرد. كتاب GMAT موسسه مدرسان شريف با تشريح كامل هر پنـج مبحث فوق و ارائه روش‌هاي تجربي براي پاسخگويي به تست‌ها و همچـنين گنجاندن تست‌هاي 15 سـال اخير كنكور با پاسخ تشريحـي آن‌ها منبع بسيار كاملي براي داوطلبان جهت آمادگي در اين درس مي‌باشد. در اين كتاب در هر بخش سعي شده از نقطه نظر اساتيد فن در اين زمينه به صورت تخصصي استفاده شود، مثلاً در مورد تصحيح جملات از چندین استاد ادبيات و يا مثلاً در بخش استدلال منطقي از نقطه نظرات و پيشنهادات چند استاد منطق استفاده شده و با توجه به روند تغيير سؤالات در دو سال اخير در اين كتاب تمامي تست‌هاي مهم و مختلف از منابع لاتين، آزمون‌هاي بين‌المللي، آزمون‌هاي هوش و استعداد تحصيلي گلچين شده و به طور كامل مورد بررسـي قرار گرفته است. به اعتقاد صاحب نـظران بـزرگ و رتبه‌هاي تك رقمي، اين كتاب در قياس با ساير كتب در اين زمينه در سطح بسیار بالاتر و بی‌نظیری مي‌باشد، چرا كه اكثر کتب بازار برحسب سؤالات قديمي بنا نهاده شده‌اند و به لـحاظ حجـم آموزش دروس و تسـت‌هاي حل شده به هيچ وجـه قابل قياس با كتاب مدرسـان شریف نيستند. از اين درس در آزمـون سراسري، 40 سؤال مطرح می‌شود و ضريـب اين درس براي تمام گرايش‌ها (2) مي‌باشد كه با توجه به ضرايب دروس ديگر، يـكي از تأثيرگذارترين دروس براي قبولي در آزمون کارشناسی ارشد در هر سه گرایـش می‌باشد.

دانش مسائل روز در زمینه مدیریت مؤسسات تولیدی، خدماتی و طرح های عمرانی

تعداد سؤالات اين درس در آزمون كارشناسي ارشد 30 سؤال مي‌باشد و براي دو گرايش مديريت اجرايي و مدیریت امور شهری ضريب (2) دارد. متاسفانه اين درس هيچ منبع و مرجع مشخصی ندارد. سؤالات اين درس از اطلاعات عمومي در مورد مسائل كلان و روز كشور و بعضاً اطلاعات مربوط به سازمان‌هاي داخلي و يا حتي خارجي، مطالب روزنامه‌هاي كثيرالانتشار مورد سؤال قرار مي‌گيرد. مراجعه به اطلاعات مركز آمار كشور، مراجعه به اطلاعات سازمان‌ها و نهادهاي دولتي نظير سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، وزارت اقتصاد و دارايي و ... مي‌تواند دانشجو را در مقابل تست‌هاي اين درس آماده كند. موسسه مدرسان شريف با جمـع‌آوري خلاصه‌اي از اطلاعات فوق، كتاب دانش مسائل روز خود را روانه بازاركرده ‌و مطالعه‌ اين كتاب به‌تمامي داوطلبان‌توصيه مي‌شود.

نظریه های عمومی مدیریت

تعداد سؤالات اين درس در آزمون كارشناسي ارشد 30 سؤال مي‌باشد و ضريب آن براي هر دو گرايش (2) مي‌باشد. به دليل اهميت آن براي قبولي، داوطلبان بايد توجه ويژه‌اي به اين درس داشته باشند. منـابع و مراجع مهم اين درس كتاب‌هاي رابينز، مديريت عمومي دكتر الواني، اصول و مباني سازمان و مديريت تأليف دكتر رضایيان ، مديـريت رفـتار سـازماني دكـتر رضایيان، مـديريت مـنابع انسـاني تأليـف دكـتر اسفنـديار سعـادت و مـروري جامع بر تئـوري‌هاي مديريت دكتر سيدرضا سيدجوادين مي‌باشند که باعث می‌شود حجم این درس بالا برود و ممكن اسـت مطالعه تمـام كتاب‌هاي فـوق با توجه به اينكه بعضي مطالب آن‌ها نيز تكراري است، دانشجو را سردرگم كند، به همین خاطر براي اين درس كتاب بسيار جامع و كامل انتشارات مدرسان شريف كه با در نظر گرفتن خلاصه تمامي كتاب‌هاي فوق و همچنين بررسي و استفاده از كتاب‌هاي مرجع جديد، به كتابي پربار و جامع تبديل شده است، بسيار مفيد مي‌باشد. در كتاب تئوری‌های مدیریت موسسه مدرسان شریف به تمامي تست‌هاي رشته‌هاي مديريت، مديريت اجرايي و همچنين رشته‌ IT پاسخ تشريحي داده شده است و در پايان فصول، تست‌هاي تكميلي براي تمرين بيشتر و آشنايي با تست‌هاي جديد قرار داده شده است. در ابتداي هر فصل نیز خلاصه‌اي از مطالب مورد نياز براي حل تست‌هاي طبقه‌بندي شده مربوط به آن فصل گنجانده شده است. به نظر پذيرفته‌شدگان سـال‌های قبل، مـطالعه اين كتاب براي رسيدن به درصـدي عالی كافي مي‌باشد.

زبان فارسی

تعداد سؤالات اين درس در آزمون کارشناسی ارشد 25 سؤال مي‌باشد و ضريب آن براي هر دو گرايش (1) مي‌باشـد و به لحاظ اهمـيت جزء دروس كم‌اهميت محـسوب مي‌شود. قواعد و لغـات استفاده شده در‌ ادبيات فارسي در حد دوره كارشناسي و يا حتي دبيرستان است. بيشتر سؤالات اين درس از كتاب‌هاي ادبيات عمومي دوره كارشناسي و ادبيات و زبان فارسي دبيرستان طرح مي‌شود و شامل مباحث تاريخ ادبيات، دستور زبان و املاء فارسي، آرايه‌هاي ادبي و تناسب معنايي اشعار و متون مي‌باشد. موسسه مدرسان شریف با تالیف کتاب زبان فارسی برای داوطلبان این دو گرایش ، این عزیزان را از سردرگمی نجات داده و داوطلبان می‌توانند با خواندن این کتاب به درصد بسیار قابل قبولی در این درس برسند.

ریاضیات عمومی 1 و 2 دوره فنی و مهندسی

رياضيات عمومي با ضريب (2) براي گرايش MBA و ضريب صفر براي ساير گرايـش‌ها در نظـر گرفته مي‌شود. تعداد سؤالات اين درس در آزمون کارشناسی ارشد30 سؤال مي‌باشد كه عموماً از دروس رياضي عمومي 1و2 (ويژه رشته‌هاي فني و مهندسي) سؤال مطرح مي‌شود. در بعضي سال‌ها ديده مي‌شود يك يا دو سؤال از درس «معادلات ديفرانسيل» و يك سـؤال از درس «ريـاضيات مهندسي» مطرح شده است كه خارج از چارچوب اعلام شده از سوي سازمان سنجش است و اميدواريم طـراحان عزيز ديگر از اين اشـتباهات نكنند! به داوطلـبان توصـيه مي‌شود فقط كتاب‌هاي رياضي عمـومي 1و2 را مطالعه كنند كه شـامل سرفصل‌هاي تابع، حد و پيوستگي، مشتق و كاربرد آن، انتگرال و كاربرد آن، اعداد مختلط و مختصات قطبي و دنباله سري براي رياضي عمومي(1) و توابع چند متغيره، انتگرال‌هاي چندگانه و كاربرد آن‌ها، توابع برداري، انتگرال روي سطح و خم، ماتريس و خط و صفحه براي رياضي عمومي(2) مي‌باشد. منابع مهم این درس کتاب‌های ریاضیات عمومی آدامز، سیلورمن، توماس و استوارت می‌باشد. تقريباً تمام دانشجويان رشته‌هاي فني و مهندسي، اين دو درس را در سال‌هاي اوليه تحصيل در دوره كارشناسي گذرانده‌اند و اطلاعات پايه‌اي آن‌ها نسبتاً خوب است. براي مطالعه اين درس خواندن كتاب‌هاي رياضي عمومي (1) و رياضي عمومي (2) موسسه مدرسان شريف كه با توجه به استقبال بي‌نظير دانشجويان در سطح كشور به كتابي بي‌رقيب تبديل شده، كافي مي‌باشد. ارائه مطالب درس به ساده‌ترين صورت، بيان شيوا و روان روش‌هاي حل تست، آوردن نكته‌هاي تستي فراوان، بررسي تمامي تست‌هـاي كنكورهاي ساليان قبل با پاسخ تشريحي آن‌ها، بررسي تمام تست‌هاي 10 سال اخير سؤالات رشته‌هاي فني و مهندسي (كه در بسياري از موارد در آزمون‌هاي چند سال اخير ديده شده، عيناً اين تست‌ها در آزمون رشته MBA مطرح شده‌اند.) و ارائه تست‌هاي تكميلي فراوان جهت تمرين هرچه بهتر، گنجاندن آزمون‌هاي خودسنجي در پايان كتاب و حل كامل سؤالات آزمون 1394 (بهمن 93) از جمله مزاياي اين كتاب مي‌باشد.

رشته مدیریت اجرایی در آزمون کارشناسی ارشد دارای 2 دفترچه سؤال می باشد، که دفترچه اول شامل 185 سؤال با مدت زمان پاسخگویی 180 دقیقه و دفترچه دوم شامل 100 سؤال با مدت زمان پاسخگویی 90 دقیقه می باشد.
عناوین مواد امتحانی (دروس) و تعداد و شماره سؤالات به شرح زیر می باشد:


عنوان مواد امتحانی(دروس)، تعداد و شماره سؤالات دفترچه شماره 1
ردیف مواد امتحانی (دروس) تعداد سؤال از شماره تا شماره
1 زبان عمومی و تخصصی (اجرایی-شهری) 30 1 30
2 استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت 40 31 70
3 دانش مسائل روز در زمینه مدیریت مؤسسات تولیدی، خدماتی و طرح های عمرانی 30 71 100
4 نظریه های عمومی مدیریت 30 101 130
5 زبان فارسی 25 131 155
6 ریاضیات عمومی 1 و2 (دوره فنی و مهندسی) 30 156 185

عنوان مواد امتحانی(دروس)، تعداد و شماره سؤالات دفترچه شماره 2
ردیف مواد امتحانی (دروس) تعداد سؤال از شماره تا شماره
1 زبان انگلیسی (گرایش MBA) 100 186 285

با توجه به مواد امتحانی (دروس) ارائه شده در دفترچه کارشناسی ارشد سال 1394 منابع زیر جهت مطالعه برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد معرفی و پیشنهاد می گردند:

منابع درس زبان عمومی و تخصصی

-کتاب مدرسان شریف
-504 واژه ضروری
-مجموعه متون مدیریت به زبان انگلیسی فریمن، استونر

منابع درس استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت

-کتاب مدرسان شریف

منابع درس دانش مسائل روز در زمینه مدیریت مؤسسات تولیدی، خدماتی و طرح های عمرانی

-کتاب مدرسان شریف
-روزنامه هاي عمومی و اقتصادي
-اسناد و قوانین مهم کشور

منابع درس نظریه های عمومی مدیریت

-کتاب مدرسان شریف
-مبانی سازمان و اصول مدیریت، علی رضائیان
-مدیریت عمومی، سیدمهدي الوانی
-منابع انسانی، اسفندیار سعادت
-تجزیه و تحلیل سیستم ها، علی رضائیان ( 4 فصل اول)
-رفتار سازمانی، دکتر رضائیان.

منابع درس زبان فارسی

-کتاب زبان فارسی مدرسان شریف
-کتاب متون برگزیده ادب فارسی پنج استاد

منابع درس ریاضیات عمومی 1 و2 (دوره فنی و مهندسی)

-کتاب مدرسان شریف
-کتاب ریاضی عمومی ایساك مارون ترجمه خلیل پاریاب
-کتاب ریاضی عمومی 1، جورج توماس
-کتاب ریاضی عمومی 2، جورج توماس
-ریاضی عمومی آدامز 1و 2

منابع درس زبان انگلیسی (گرایش MBA)

-کتاب زبان MBA مدرسان شریف
-Toefl Grammar in a Flash by Milada Broukal
-504 Absolutely Essential words
-essential words for the toefl


امسال نیز همانند سال های گذشته بیشترین رتبه های یک، تک و دو رقمی آزمون کارشناسی ارشد سال 95 مجموعه مدیریت اجرایی و رشته MBA از داوطلبان مدرسان شریف بوده است. در جدول زیر می توانید اسامی برخی از رتبه های برتر را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که اسامی سایر رتبه ها به مرور به جدول زیر اضافه خواهد شد.
کد 1148 مدیریت اجرایی گرایش MBA
نام و نام خانوادگی رتبه در گرایش شهر
علیرضا آقایی شهربابکی رتبه 1 MBA تهران
یوسف جعفرنیا رتبه 2 MBA تهران
ارشیا فرزام فر رتبه 3 MBA تهران
پویا فولاد رتبه 4 MBA تهران
حسن بندبنی رتبه 5 MBA تهران
سینا مؤمنی رتبه 6 MBA تهران
بانی امین نژاد رتبه 8 MBA تهران
مجتبی محمدی رتبه 10 MBA تهران
علی احمدی رتبه 11 MBA تهران
علی حسن نژاد رتبه 12 MBA رودسر
نوید جلال منش رتبه 14 MBA تهران
علیرضا سهرابی زاده رتبه 15 MBA تهران
حسین جاریانی رتبه 17 MBA تهران
فاطمه نقدآبادی رتبه 20 MBA تهران
امیرحسین برقعی رضوی رتبه 23 MBA تهران
مهدی شهریاری رتبه 26 MBA تهران
محمدعلی کورنگ بهشتی رتبه 28 MBA اصفهان
حمید زعیمی رتبه 29 MBA تهران
حمیدرضا هادیان رتبه 30 MBA تهران
علیرضا تشکری رتبه 32 MBA تهران
سعید تدین رتبه 33 MBA تهران
امیرحسین معدنی رتبه 34 MBA تهران
ارژنگ نیکبخت رتبه 35 MBA تهران
محسن محمدخانی رتبه 36 MBA کرج
امیرحسین رحیمی رتبه 37 MBA تهران
سید امین نیشابوری رتبه 38 MBA تهران
سیده الهام طباطبایی رتبه 39 MBA تهران
احسان حسینی فهرجی رتبه 40 MBA تهران
سید امیرحسین جزایری رتبه 46 MBA شیراز
سالار نوذری رتبه 49 MBA تهران
مهدی باغ میرانی رتبه 51 MBA تهران
سحر روشنی رتبه 53 MBA تهران
مهرداد بهروزی نژاد رتبه 56 MBA بجنورد
محمد مسعود قوام رتبه 58 MBA تهران
علی یزدان شناس رتبه 62 MBA تهران
نیما بنکدار هاشمی رتبه 64 MBA اصفهان
شایان حاج هاشمی رتبه 70 MBA تهران
محمد صمدی رتبه 73 MBA تهران
مهسا کاظمی رتبه 74 MBA تهران
سید مهدی فیروزی رتبه 75 MBA تهران
زهرا مالکی رتبه 76 MBA شهرکرد
فاطمه بخشی رتبه 77 MBA تهران
بهنام محمدی رتبه 78 MBA تهران
امین شرف آبادی رتبه 80 MBA تهران
شقایق اسکندری رتبه 83 MBA تهران
مهبد مرتضوی رتبه 91 MBA تهران
سعیده علایی رتبه 95 MBA تهران
حمیدرضا بیداری رتبه 98 MBA تهران
کد 1148 مدیریت اجرایی گرایش اجرایی
نام و نام خانوادگی رتبه در گرایش شهر
سید دانیال نوده فراهانی رتبه 4 اجرایی و 3 مدیرت شهری تهران
محدثه جوانفر رتبه 9 اجرایی تهران
سارا بهشتی رتبه 11 اجرایی و 7 مدیریت شهری تهران
سیده عفت حیات الغیبی رتبه 17 اجرایی تهران
سیده نگار حسینی رتبه 18 اجرایی تهران
الناز حسن پورسیرانی رتبه 24 اجرایی تهران
نیلوفر شریعتی رتبه 29 اجرایی تهران
محمد فرجی نوغانی رتبه 30 اجرایی و امور شهری مشهد
محمد حسین نقی گنجی رتبه 31 اجرایی تهران
سید حسین صحاف رتبه 35 اجرایی مشهد
مهدی اسلامی رتبه 39 اجرایی قزوین
مهدی نیستانی رتبه 43 اجرایی سمنان
ام البنین هاشمی زاده رتبه 45 اجرایی مشهد
سینا سبزواری رتبه 48 اجرایی شهرضا
آزاده توده روستا رتبه 51 اجرایی کرج
امیرحسین سرابی رتبه 58 اجرایی و امور شهری زاهدان
افسانه سیفی پور رتبه 61 اجرایی شهربابک
میلاد سعیدی رتبه 63 امور شهری تهران
زهرا شوشتری زاده رتبه 71 اجرایی تهران
سید حمیدرضا عباسی رتبه 73 اجرایی رشت
سید رضا موسوی رتبه 81 اجرایی اردکان
وحید یوسفی پور رتبه 83 اجرایی شیراز
فاطمه قنواتی رتبه 95 اجرایی اهواز
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA (ام بی ای)
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته MBA
کارنامه رتبه های برتر رشته مدیریت اجرایی
کارنامه رتبه های برتر رشته مدیریت اجرایی
کارنامه رتبه های برتر رشته مدیریت اجرایی
کارنامه رتبه های برتر رشته مدیریت اجرایی
کارنامه رتبه های برتر رشته مدیریت اجرایی
کارنامه رتبه های برتر رشته مدیریت اجرایی