زبان تخصصي MBA

مقطع: کارشناسی ارشد
رشته مدیریت کسب و کار
دراین کتاب، آنچه درکنار ارائه‌ دقیق مطالب آموزشی و تست‌هاي فراوان با ترجمه فارسي مورد توجه قرار گرفته، استفاده از زبانی ساده وعاری از ابهام درجریان فرآیند آموزش مطالب است.
مشاهده توضیحات کامل
شابک: 0
تعداد صفحات: 758
نوبت چاپ: 6
تاریخ چاپ: 1396
مولف : مهندس حسین نامی

برای دانلود رایگان کتاب زبان تخصصي MBA مدرسان شریف (بخشی از کتاب) برروی لینک زیر کلیک نمایید. دانلود قسمتی از کتاب نوع فایل: pdf
حجم فایل: 1MB
قیمت: روی جلد 89,000 تومان خرید از فروشگاه آنلاین(همراه با تخفیف): 80,100 تومان جهت خرید آنلاین اینجا کلیک کنید
مقدمه کتاب
فهرست کتاب
دانلود فایلها و پاسخنامه های تکمیلی
رفع اشکالات درسی
نظرات شما


کتاب پيش رو به منظور ارتقای توانایی پاسخگویی به سؤالات زبان انگلیسی داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی MBA تألیف شده است. با وجود اينكه درس زبان در آزمون رشته MBA ضريب يك دارد؛ ولي از آنجايي كه دفترچه سؤال اين درس در روز آزمون جدا ارائه مي‌شود و داوطلبان در كنار آن و به جاي آن نمي‌توانند به سؤالات درس ديگري پاسخ دهند، بنابراين اهميت زيادي دارد.
بنابر بررسی‌های انجام شده، متأسفانه منابع آموزشی موجود در اين حوزه، در عمل، موفق به برطرف نمودن نیاز داوطلبان نبوده‌اند. گواه این مطلب تعداد بی‌شمار موارد مربوط به غافلگیری داوطلبان در جلسه آزمون کارشناسی ارشد در مواجهه با سؤالات زبان انگلیسی این رشته است که گاه حتی موجب تغییر سرنوشت تحصیلی افرادي شایسته‌ شده است كه با تلاش فراوان، منابع در دسترس خود را به طور کامل مطالعه نموده بودند اما، به دلیل ناکافی بودن مطالب در دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه ناکام ماندند.
چنین نیازی در كنار استقبال خوب از كتاب‌هاي GMAT و رياضيات اينجانب و تقاضاي خوانندگان اين كتاب مبني بر نگارش كتابي جامع و كامل در درس زبان انگليسي، بنده را بر آن داشت که با كمك گرفتن از گروه زبان انگليسي انتشارات مدرسان شريف و داوطلبان موفق سال‌هاي گذشته كه درصد كسب شده در درس زبان آن‌ها درصد بالايي بوده است و با بررسی دقیق آزمون‌های مذکور و پس از مطالعه‌ی منابع متعدد، فهرست کاملی از مباحث آموزشی مرتبط با کنکور کارشناسی ارشد تنظیم نموده و در قالب کتاب حاضر به خوانندگان محترم ارائه نمايم. در تألیف این کتاب، آنچه در کنار ارائه‌ دقیق مطالب آموزشی و گنجاندن تست‌هاي فراوان با ترجمه فارسي مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از زبانی ساده و عاری از هرگونه ابهام در جریان فرآیند آموزش مطالب است. به ‌طوري كه کتاب حاضر با تحلیل آزمون‌های سراسری 15 سال اخير (و به‌خصوص 2 سال اخير)، مطالب آموزشی را در قالب چهار فصل اصلی؛ 1ـ دستور زبان (گرامر)، 2ـ واژگان 3ـ Cloze Passage و 4ـ توانایی درک مطلب ارائه كرده است كه در ادامه محتواي هر يك از فصول به‌ طور مفصل توضيح داده شده است.
فصل اول، مربوط به دستور زبان است؛ اين فصل مشتمل بر هفده بخش مبتنی بر پرکاربردترین مباحث گرامری بوده و در جریان آموزش، مطالب به گونه‌ای تنظیم گردیده‌اند که برای داوطلبان کلیه سطوح مناسب باشند. علاوه بر این، پس از هر مطلب آموزشی، مثال‌های مناسب، نمونه سؤالات طبقه‌بندی شده و سؤالات تألیفی متنوعی ارائه شده است تا به تثبیت و جمع‌بندی این مطالب کمک کند.
در فصل دوم، علاوه بر ارائه پيشوندها و پسوندها، فهرستي از پركاربردترين واژگان در آزمون‌هاي سراسري كارشناسي ارشد رشته‌ MBA به همراه تلفظ، مترادف‌هاي انگليسي، جملات نمونه، شيوه‌ي كاربرد آنها در جملات مختلف و ترجمه‌ي فارسي آنها گنجانده شده است. اين لغات پس از بررسي دقيق آزمون‌هاي پيشين، از منابعي همچون كتاب‌هاي Essential Words for the TOEFL،504 Absolutely Essential Words ، 1100 Words You Need to Know و Essential Words for the GRE استخراج شده‌اند.
فصل سوم، به Cloze Passage اختصاص يافته است. پاسخگویی به سؤالات اين قسمت تسلط بر واژگان و تا حدودي توانايي درك متون مي‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود، با تمرین و تثبیت دو توانایی یاد شده و تلفیق این توانایی‌ها با مهارت‌های ارائه شده در فصل Cloze Passage، احتمال موفقیت خود را در سؤالات مربوط به اين فصل افزايش دهيد. زیرا بنابر آنچه كه از تحلیل نتایج آزمون سال‌هاي قبل به دست آمده است، بسیاری از داوطلبان در این بخش نتیجه چندان مناسبی کسب نمی‌کنند. این نکته می‌تواند فرصتی مناسب برای ایجاد فاصله‌ای خوب با سایر رقبا با خوانندگان این کتاب باشد.
و بالاخره در فصل آخر كتاب، به درك مطلب پرداخته شده است. در اين فصل مهارت‌هاي بسيار كاربردي در زمينه درك مطلب آموزش داده مي‌شود كه اين مهارت‌ها حاصل سال‌ها مطالعه و كسب تجربه در زمينه مسائل مديريتي و آموزشي مي‌باشد كه به راحتي در اختيار مخاطبان اين كتاب قرار داده شده است. يادگيري دقيق اين مهارت‌ها مي‌تواند در مدتي محدود، توانايي شما را در پاسخگويي به سؤالات درك مطلب افزايش دهد. پس از آموزش مهارت‌هاي ياد شده، سؤالاتي از آزمون‌هاي سال‌هاي قبل به همراه نمونه‌هاي متعددي از متن هاي ادبي، فني ـ‌ مهندسي و عمومي ارائه شده است. با توجه به اين‌كه در آزمون‌هاي سال‌هاي اخير، گرايش طراحان آزمون هم به سمت متون مديريتي و هم متون عمومي بوده است، سعي كرده‌ايم تلفيقي از هر دو نوع متن را در اين فصل بررسي كنيم. شما مي‌توانيد بعد از مطالعه مهارت‌هاي درك مطلب، از متون ارائه شده براي تقويت مهارت‌هاي ذكر شده استفاده كنيد. يادگيري دقيق اين مهارت‌ها، تأثيري مناسب در ارتقاي عملكرد داوطلبان خواهد داشت. در انتهاي اين فصل علاوه بر نمونه تست‌هاي تأليفي استاندارد، سؤالات آزمون‌هاي سراسري 93-83 به صورت طبقه‌بندي شده گنجانده شده است كه تسلط بر اين آزمون‌ها حائز اهميت است.
همچنين به دليل شباهت آزمون‌هاي زبان عمومی دكتري با برخي سؤالات كارشناسي ارشد MBA، سؤالات 90، 91 و 92 دكتري همراه با پاسخ‌هاي كاملاً تشريحي به‌صورت تصادفي در انتهاي هر فصل ارائه شده‌اند. در انتهاي كتاب، آزمون‌هاي سراسري كارشناسي ارشد سال‌هاي 94 و 95 همراه پاسخ كاملاً تشريحي ارائه شده اند.
در پايان امیدوارم کتاب حاضر گام مهمی در ارتقاي دانش زبان انگلیسی داوطلبان رشته MBA بردارد. با توجه به اينكه هيچ تأليفي خالي از اشكال نيست، لذا از همه استادان و دانشجويان تقاضا دارم اشكالات اين كتاب را از طريق وب‌سايت شخصي اينجانب به آدرس www.h-nami.ir اطلاع دهند.


 • فصل اول : گرامر و ساختار
  • بخش اول:اسم
  • بخش دوم:حروف تعریف
  • بخش سوم:ضمایر
  • بخش چهارم: افعال
  • بخش پنجم:صفت‌ها
  • بخش ششم:قید‌ها
  • بخش هفتم:وجه سببی
  • بخش هشتم:وجه وصفی
  • بخش نهم:نقل قول و گزارش
  • بخش دهم:ساختار‌های آرزویی
  • بخش یازدهم:جملات شرطی
  • بخش دوازدهم:عبارات مقایسه‌ای
  • بخش سیزدهم:حروف اضافه و حروف ربط
  • بخش چهاردهم:ساختار جمله
  • بخش پانزدهم:وندها
 • فصل دوم : واژگان
 • فصل سوم : CLOZE PASSAGE
 • فصل چهارم : مهارت‌های درک مطلب
 • منابع و مراجع
پیشنهاد روش مطالعه صحیح
 • ali
پیشنهاد روش مطالعه صحیح
در رابطه با چه درسی؟؟
سوال 212 اولین آزمون آزمایشی MBA
 • جواد کشاورز
سلام جناب مهندس نامی
خسته نباشید
در مورد سوال 212 آزمون آزمایشی اول مدرسان شریف در رشته MBA بنده گزینه 1 زدم به این دلیل که فعل lay باید بصورت گذشته یعنی laid بکار میرفت. چون اول جمله was آماده پس باید این فعل هم به شکل گذشته بیاید کمااینکه در ترجمه دفترچه پاسخ نیز بصورت گذشته معنی شده است.
در صورتی که بگوییم باید بصورت حال بیاید نیز باز این شکل lay غلط است و باید lays می آمد. لطفا توضیح بفرمایید چرا گزینه 1 نباید پاسخ باشد؟
با تشکر.
سلام،ممنونم.اگر چاپ 5 کتاب MBA مدرسان شریف را در اختیار دارید، به صفحه 195 کتاب نگاه کنید:
در زبان انگلیسی دو فعل داریم که یعنی لازم و یکی متعدی است. این دو فعل lie و lay هستند.
فعل lie لازم است و در نتیجه مفعول نیاز ندارد. شکل گذشته این فعل lay است. مثال:
Mary lay on the sofa
در حالی که فعل lay متعدی است و به مفعول نیاز دارد. شکل گذشته این فعل laid است. مثال:
Mary laid her son on his bed
در تست ارائه شده آزمون، چون جمله به مفهوم گذشته است و چون که بعد از گزینه 1، مفعول استفاده نشده، شکل گذشته lie یعنی lay صحیح است. موفق باشید
اشکال
 • نیما صیرفی نژاد
با سلام
اگر بعد enough اسم قابل شمارش بیاید جمع است با مفرد؟ چون در مثال های صفحه ۷۵ هم جمع آمده هم مفرد! Cars و information
با تشکر
سلام،enough قبل از اسامی قابل شمارش جمع و غیر قابل شمارش می آید و هرگز قبل از اسامی قابل شمارش مفرد نمی آید..در مثال صفحه 75 information و light اسامی غیر قابل شمارش هستند.
تناقض
 • نیما صیرفی نژاد
با سلام
در صفحه ۷ مثال ۵ a little people را اشتباه گرفتیم در صورتی که در صفحه ۷۰ a little money را درست گرفتیم! در صورتی که هر دو غیر قابل شمارش هسند! قبل غیر قابل شمارش a little mمیشه استفاده کرد؟ دلیل این تناقض چیه؟
و یه سوال دیگه شما گفتید قبل از earth باید the بیاد در صورتی که تو همین کتاب و حتی تو ازمون های مدرسان قبل earth آن رو به کار نبرده اید!
با تشکر
سلام،people اسم جمع است به همین دلیل از واحد های شمارش اسامی قابل شمارش استفاده می کنیم.در مورد earth اگر منظور ما خود سیاره زمین باشد که یک اسم شناخته شده است قبل از آن the می آوریم ولی اگر منظور سطح زمین یا هر چیز دیگری که مربوط به زمین به زمین باشد را بخواهیم در جمله بیاوریم چون برای همه شناخته شده نیست،the به کار نمی بریم.