ریاضیات عمومی ویژه رشته های مدیریت، اقتصاد و حسابداری

مقطع: کارشناسی ارشد
رشته های مدیریت، اقتصاد و حسابداری
يادگيري اين درس مبتني بر فهم دقيق مطالب و حل مسائل متنوع مي‌باشد. دراين كتاب تلاش شده كه با روان بيان كردن مطالب، تنوع تست و مثال اهداف فوق بطوركامل دنبال شوند.
مشاهده توضیحات کامل
شابک: 9789641123132
تعداد صفحات: 646
نوبت چاپ: 20
تاریخ چاپ: 1395
مولف : مهندس حسین نامی

برای دانلود رایگان کتاب ریاضیات عمومی ویژه رشته های مدیریت، اقتصاد و حسابداری مدرسان شریف (بخشی از کتاب) برروی لینک زیر کلیک نمایید. دانلود قسمتی از کتاب نوع فایل: pdf
حجم فایل: 1MB
قیمت: روی جلد 48,000 تومان خرید از فروشگاه آنلاین(همراه با تخفیف): 43,200 تومان جهت خرید آنلاین اینجا کلیک کنید
مقدمه کتاب
فهرست کتاب
دانلود فایلها و پاسخنامه های تکمیلی
رفع اشکالات درسی
نظرات شما


افزايش روزافزون فارغ التحصيلان دوره‌هاي كارشناسي و اشتياق آنها براي ورود به دوره‌هاي كارشناسي ارشد و كمبود كتب آمادگي مناسب آزمونهاي كارشناسي ارشد هدف اصلي نگارش اين كتاب مي‌باشد .
با توجه به اين كه درس «رياضي عمومي» معمولاً در سال اول تحصيلي توسط دانشجويان دوره‌هاي كارشناسي گذرانده مي‌شود و پس از گذشت دو سال از آن مطالب فرا گرفته شده تقريباً به فراموشي سپرده شده، لذا كتاب با نگارش ساده و اجتناب از بيان مطالب غير ضروري (اثبات فرمول‌ها و …) سعي بر اين داشته كه دانشجويان جهت موفقيت در آزمون كارشناسي ارشد در كمترين زمان بهترين نتيجه‌گيري را داشته و ديگر نيازي به مراجعه به كتب ديگر نداشته باشند، از ويژگي‌هاي بارز اين كتاب نسبت به ديگر كتب موجود در اين زمينه موارد زير را مي‌توان نام برد:


1) مطالب به صورت خلاصه و فرمول‌بندي شده و حتي‌المقدور حل مسائل با روشهاي تستي بيان گرديده است .


2) هر فصل كتاب داراي سه بخش كلي است كه بخش اول شامل خلاصه درس همراه با مثالهاي حل شده مي‌باشد كه اين مثالها عيناً سؤالات دوره‌هاي گذشته، سؤالات تأليفي و يا سؤالاتي است كه در آزمونهاي آزمايشي مدرسان شريف به عنوان سؤال مطرح بوده‌اند. بخش دوم صرفاً شامل سؤالات و پاسخنامه تشريحي مربوط به آزمونهاي دوره‌هاي گذشته در رشته‌هاي مختلف از سال 1375 تا 1389 است. در بخش سوم هر فصل تستهاي تكميلي مربوط به آن فصل آورده شده است كه بعضاً سؤالات مشكلي نسبت به سؤالات دوره‌هاي قبل در اين تستها مشاهده مي‌شود. (كه به عقيده مؤلفين و دپارتمان رياضي مدرسان شريف مي‌تواند سؤالاتي جالب جهت طرح در آزمونهاي آينده باشد. )


3) كتاب مجموعاً شامل حدود 2320 تست با پاسخ‌هاي كاملاً تشريحي و تقريباً 730 تست با پاسخ‌هاي كليدي است كه جمعاً حدود 3050 مسئله غير تكراري در كتاب گنجانده شده كه از اين حيث مي‌توان كتاب را در بين كتب رياضي ديگر كه براي اين منظور تهيه شده‌اند، بي‌نظير دانست.


4) در حل بعضي تست‌ها نوآوري‌هاي خاص اين كتاب (روش‌هاي حل سريع و كوتاه) مشاهده مي‌شود.


5) كليه سئوالات مربوط به آ‌زمونهاي دانشگاه سراسري از سال 75 تا 89 و همچنين سئوالات منتخب دانشگاه آزاد از سال 80 تا 86 به صورت طبقه‌بندي شده در انتهاي فصول مختلف كتاب گنجانده شده است. در انتهاي كتاب سؤالات آزمون دكتري 91 و 92 و كارشناسي ارشد سراسري 90، 91، 92، 93 ، 94 و 95 با پاسخ كاملاً تشريحي ارايه گرديده است.


6) با توجه به اينكه كتاب حاضر براي داوطلبان 3 رشته‌ي حسابداري، مديريت و اقتصاد جمع‌آوري شده از بعضي فصول صرفاً براي داوطلبان رشته‌ي اقتصاد سئوال طرح مي‌شود، در ابتداي هر فصل اين موضوع يادآوري شده تا داوطلبان دو رشته‌ي حسابداري و مديريت وقت خود را به مطالعه‌ي فصول مهم‌تر اختصاص دهند.


7) جهت خودسنجي و آمادگي هر چه بهتر دانشجويان عزيز 10 مرحله آزمون جامع در سه سطح A (سخت)،B (متوسط) و C (آسان) تنظيم شده، كه با توجه به مدت زمان پيشنهادي و سطح آزمون دانشجويان عزيز مي‌توانند شرايط خود را از لحاظ مقدار آمادگي مورد سنجش قرار دهند.
با توجه به اينكه هيچ تأليفي خالي از اشكال نيست، لذا از همه استادان و دانشجويان تقاضا دارم، اشكالات اين كتاب را از طريق وب سایت شخصی اینجانب به آدرس www.h-nami.ir اطلاع دهند؛ در ضمن در این وب سایت پشتیبانی و رفع اشکال درسی نیز صورت می گیرد. در خاتمه جا دارد از خانم فاطمه هليلي كه تايپ و صفحه‌آرايي اين مجموعه را به عهده داشتند، نهايت سپاسگزاري را داشته باشم.

 • فصل اول: يادآوري
 • فصل دوم : مجموعه‌ها و بسط دو جمله‌اي
 • فصل سوم : تابع
 • فصل چهارم : حد و پيوستگي
 • فصل پنجم : مشتق
 • فصل ششم: كاربرد مشتق
 • فصل هفتم : انتگرال و كاربرد انتگرال
 • فصل هشتم : ماتريس
 • فصل نهم : بردار
 • فصل دهم: توابع چند متغيره
 • فصل يازدهم : كاربرد رياضيات در اقتصاد
 • فصل دوازدهم : دنباله و سري
 • فصل سيزدهم : دستگاه مختصات قطبي و اعداد مختلط
 • فصل چهاردهم : معادلات ديفرانسيل